AmericanLIFE KIZILAY IELTS Kursu ve Sınav Merkezi Olması Neler Kazandırır?

AmericanLIFE Kızılay IELTS Türkiye resmi partneri olarak tamamen bu sınava yönelik bir IELTS kurs programı sunar. Tam adı International English Language Testing System olan sınavın Türkçe karşılığı “Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi” olarak belirtilmektedir. IDP Education ile yapılan anlaşma sonucu AmericanLIFE Kızılay IELTS kursu ve sınav merkezi olmaya hak kazandı. Bunun anlamı öğrencilerine verdiği IELTS eğitimi sonrasında Kızılay’de IELTS sınavı gerçekleştirebilmektir.

 

IELTS Sınav Sistemi

IELTS sınavı uluslararası geçerliliği olan en zor sınavdır. Bu sınavın sonuçları akademik olarak kullanılabileceği gibi genel amaçlara yönelik de değerlendirilebilir. Akademik olan sonuçlar yabancı bir ülkede eğitim veya kariyer amaçlı kullanılabilir. Genel sonuçlar ise staj, göçmenlik başvurusu ya da akamedik olmayan çalışmalar için kullanılabiliyor. IELTS sınavının puanlaması ise 1-9 puan skalasına göre yapılıyor. 1 puan “Bilgi yok” anlamına gelirken, 9 puan “Uzman” olarak nitelendirilmektedir. Sınav 4 farklı bölümden oluşmakta:

  • * Dinleme (40 dakika)
  • * Okuma(60 dakika)
  • * Yazma (60 dakika)
  • * Konuşma (10-15 dakika)

Dinleme, okuma ve yazma sınavları aynı gün içinde gerçekleştiriliyor. Konuşma sınavı ise takip eden bir hafta içerisinde farklı bir merkezde yapılıyor. Sınavlar 12 ülkedeki 500’e yakın test merkezinde gerçekleştiriyor. Sıanv ücretleri ise her yıl yeniden ilan edilmekte. Her yıl milyonlarca kişinin başvuru yaptığı bu sınav en çok kullanılan yabancı dil yeterlilik sınavlarındandır. Sınavlara en az iki ay öncesinden başvuru yapmak gerektiğini unutmayınız. Sınava olan yoğun ilgi göz önüne alınırsa, erkenden başvuru yaparak istenmeyen durumlardan kaçınabilirsiniz.

 

Kızılay IELTS Eğitim Programı

AmericanLIFE Kızılay olarak sizi bu sınava en başarılı olabileceğiniz şekilde hazırlamaktayız. Uzman eğitmenlerimiz, profesyonel olarak hazırlanmış ders programı ve içeriklerimiz, kaliteli materyal ve dökümanlarımız ile sınavın tüm bölümlerine hazırlanmış olacaksınız. Amacın dışına sapmayan, hedefe yönelik eğitim programı ile sınava en iyi puanı alacak şekilde girmenize yardımcı olmaktayız. Sadece eğitim değil, sınavla ilgili her adımda AmericanLIFE Kızılay yanınızda olmaktadır. Sınav başvuruları ve gerekli belgelerin temin edilmesi esnasında da size destek oluyoruz. Eğitim programına başvuru yaparak hem kaliteli bir programa dahil olup hem de AmericanLIFE Kızılay IELTS kursu ve sınav merkezi olması dolayısıyla zamandan tasarruf edersiniz. ABD, Avustralya, İngiltere, Kanada, İrlanda, Yeni Zellanda ve Güney Afrika’daki neredeyse tüm akademik kurumlarda geçerli olan IELTS yeterlilik belgesi sayesinde hayallerinizdeki kariyere bir adım daha yaklaşabilirsiniz.