LYS-5 Hazırlık Programı

LYS-5 Hazırlık Programı

LYS-5 Sınavı Nedir?

Ösym tarafından üniversiteye yerleşebilmek için adayların hazırladığı sınav sisteminin ikinci aşamadır. LYS sınavında 5 adet farklı alanda sınav bulunmakta olup, bunlardan LYS-5 Dil sınavı olarak geçmektedir. Sınav İngilizce, Almanca ve Fransızca olarak yapılmaktadır. Adaylar sadece, başvuru esnasında beyan ettiği ve eğitim gördüğü dile göre uygun sınavı çözeceklerdir. Tek oturumda gerçekleştirilen bu sınavda süre 120 dk. olup, adaylar 80 soru yanıtlayacaklardır.

*180 puana ulaşamazsanız LYS’lere giremezsiniz.

LYS-5 Sınav Puan Türleri

LYS-5 dil sınavı puan türü olarak 3’e ayrılır. Bunlar DİL-1, DİL-2, DİL-3‘tür. Her puan türüyle girilen bölümlerin dilleri farklıdır. DİL-1 puan türüyle Almanca-Fransızca-İngilizce dilleri ile ilgili bölümlere girilirken DİL-2 puan türüyle diğer Batı dilleri ile ilgili, DİL-3 puan türüyle de Doğu dilleri ile ilgili bölümlere girilir. Bu bölümler genellikle öğretmenlik ve dil edebiyat branşları üzerine olmaktadır.

AmericanLIFE LYS-5 Kurs Sistemi

LYS-5 kurslarına hazırlık programlarımızda, sadece üniversitelerin İngilizce bölümlerine hazırlanan öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmıştır. AmericanLIFE Dil Kursları, sınav İngilizcesi ile ilgili müfredat ve uygulanan program konusunda güncel ve gelişmeleri takip ederek öğrencilerimizi hedeflerine ulaştıracak en efektif yöntem ve eğitim içeriklerini hazırlamakta öncüdür.Böylece Öğrencilerimiz, sınav başlıklarına ait soru türlerine özel hazırlanmış bir program, deneme sınavları ve LYS-5 püf noktalarına hakim olacak şekilde yetiştirilmektedir.

NEDEN AmericanLIFE LYS-5 Kursu?

*Sınav İngilizcesi üzerine uzmanlaşmış öğretmen kadrosu

*Modern sınıflar, güvenli eğitim ortamı ve kaliteli materyaller

*Soru ve sınav özelliklerine uygun müfredat ve deneme sınavları

*Kaliteli ve hizmet odaklı yaklaşım

*Yaşam boyu Türkiye genelinde ücretsiz eğitim desteği

 

LYS – 5 ile İlgili Tablo


LYS-5 Kursumuz Hakkında Detaylı Bilgi İçin İletişim; +90 (312) 425 00 68

Adres; Meşrutiyet Caddesi Servet Apt: 5 / 1-2 Kızılay Çankaya Ankara

 

Ücretsiz Seviye Belirleme Sınavına Katılın Puanınızı Hemen Öğrenin